Повітряні теплогенератори на біомасі
В асортименті компанії «ЕкоЕнергоПроект» широкий вибір повітряних теплогенераторів на твердому біопаливі (різноманітних пелетах, трісках, відходах деревообробки та сільського господарства, соломі, торфі і інший біомасі) для організації опалення ферм і теплиць, складських, виробничих та інших приміщень. Теплогенератори на пелетах – найкращий спосіб опалення спортивних приміщень і споруд. Також повітряні теплогенератори використовуються для різних типів сушильного обладнання (сушка сільгосппродукції, овочів, фруктів, будматеріалів та інше).
Автоматичні твердопаливні теплогенератори – високоефективні рішення для повітряного опалення, можуть встановлюватися, як окремі прилади, так і інтегруватися в існуючі системи вентиляції / повітряного опалення:
– Твердопаливні теплогенератори (повітряні котли) PelleTech, які використовуючи різноманітні технології спалювання, дозволяють ефективно спалювати вологі тріскі, всілякі агропелети, торфокрошку, та деяке інше біопаливо;
– Пелетні теплогенератори гарячого повітря компанії KOZLUSAN, що використовують в якості палива деревні та деякі агропелети.
Повітряні теплогенератори на твердому паливі мають великий робочий ресурс. А менш трудомісткий монтаж і обслуговування роблять повітряні системи опалення найбільш прийнятними для одно об’ємних приміщень, або для інтеграції у новозбудовані споруди.
ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ ТЕПЛОГЕНЕРАТОРІВ (ПОВІТРЯНОГО ОПАЛЕННЯ):
Економічність. Завдяки відсутності проміжного теплоносія немає необхідності в спорудженні дорогої системи опалення. Не має потреби придбавати і встановлювати прилади опалення, розширювальні баки, циркуляційні насоси, запірно-регулюючу арматуру і т.п. Повітряний теплогенератор можна встановлювати, як в приміщенні, так і на ззовні під навісом, що дозволяє заощадити місце.
Високий ККД. Внаслідок того, що в теплогенераторі нагрівається повітря, яке через систему повітропроводів подається безпосередньо в приміщення, що нагрівається – ККД системи опалення досягає 90%.
Мала інертність. Система повітряного опалення дозволяє швидко прогріти приміщення великого об’єму і вийти на заданий рівень температури.
Відсутність проміжного теплоносія. Завдяки тому, що теплоносієм є саме повітря, систему повітряного опалення можна монтувати і демонтувати в будь-який час року. Ризик замерзання теплоносія відсутній, що збільшує надійність системи опалення. Завдяки неможливості замерзання теплоносія і малої інертності – систему повітряного опалення можна зупиняти і запускати по необхідності (для приміщень з періодичним опалюванням).
Простота і економічність монтажу. Теплогенератори та система повітроводів легко встановлюються і демонтуються в разі опалення тимчасових споруд. Немає необхідності спорудження котельні, як в разі водяного опалення, а сам теплогенератор можна розмістити практично в будь-якому місці. Так само можливий варіант інтеграції повітряного опалення з існуючою системою вентиляції.
Автоматична подача палива. Як правило автоматичні твердопаливні теплогенератори поставляються з бункером палива, який забезпечує роботу теплогенератора на номінальній потужності, протягом 6-12 годин. У разі обладнання зовнішнього складу і системи автоматичної подачі палива, то можлива безперебійна робота теплогенератора протягом декількох тижнів.
Незалежність системи. Теплогенератор можна використовувати у віддалених регіонах, де немає системи водопроводу і газу, і в якості палива використовувати місцеві види біомаси.
Високий рівень автоматизації. Системи управління автоматичних твердопаливних теплогенераторів забезпечують високий рівень автоматизації – автоматичний розпал, підтримка заданої температури на виході теплогенератора або в приміщенні, регулювання потужності в межах від 20% – 100%, програмований тижневий графік роботи, автоматичне очищення і золовидалення, та інше.
Розділення повітря, що нагрівається та димових газів. У процесі горіння палива утворюються димові гази з високою температурою, які надходять в жаротрубний повітряний теплообмінник, де проходять трубний пучок, після чого потрапляють в димар та викидаються в атмосферу. Одночасно вентилятор нагнітає повітря, що нагрівається, яке обдуває теплообмінник. При проходженні газів з високою температурою через труби теплообмінника основна частина тепла віддається теплоносію (повітрю). Конструкція теплообмінника забезпечує максимальну передачу тепла від продуктів згоряння до повітря, що нагрівається. Далі нагріте до заданої температури повітря подається в повітропровід і надходить споживачам.
Екологічність. Паливом для теплогенераторів є екологічне поновлюване паливо – різноманітна біомаса.
Приклади інсталяцій
Теплогенератор на пелетах
Тенісний клуб, м. Київ
Повітряний теплогенератор з окремим пелетним складом і автоматичним подаванням палива
Паливо: Дерев’яні пелети
Загальна потужність: 407 кВт
Пелетний теплогенератор
Тенісна арена, м. Київ
Повітряний теплогенератор з окремим пелетним складом і автоматичним подаванням палива
Паливо: Дерев’яні пелети
Загальна потужність: 300 кВт
Пелетний теплогенератор
Тенісний клуб, м. Львів
Повітряний теплогенератор з окремим пелетним складом і автоматичним подаванням палива
Паливо: Дерев’яні пелети
Загальна потужність: 250 кВт
Теплогенератор на пелетах
Спортивний клуб, м. Дніпро
Повітряний теплогенератор з окремим пелетним складом і автоматичним подаванням палива
Паливо: Дерев’яні пелети
Загальна потужність: 400 кВт
Твердопаливний теплогенератор
Тенісний клуб, м. Харків
Тенісний клуб, м. Харків
Повітряний теплогенератор з ручним завантаженням палива в оперативний бункер
Паливо: Дерев’яні пеллети
Загальна потужність: 300 кВт